۲۳ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۲۳, ۱۳۹۹

پولیپ بینی

۰ Comment

پولیپ بینی چیست ؟

پولیپ بینی ، یک توده نرم و غیر سرطانی ناشی از التهاب ، عفونت ، آلرژی و از این قبیل موارد می باشد که در مسیر بینی و سینوس ها قرار می گیرد ، لازم به ذکر است سبب بروز درد در افراد نمی شود. ( متخصص گوش و حلق و بینی )

در اکثر مواقع ، پولیپ ها با اندازه کوچک بدون علائم و نشانه می باشند ، به طوری که خود بیمار متوجه وجود آن ها نمی شود ؛ در صورتی که پولیپ های بزرگتر سبب مسدود شدن مسیرهای بینی شده و در نهایت منجر به بروز مشکلات تنفسی ، عفونت ، از بین رفتن حس بویایی و از این قبیل موارد می شوند.

احتمال بروز پولیپ بینی ، در هر فرد و در هر سن وجود دارد ؛ اما در میان میانسالان بسیار شایع تر می باشد.
پولیپ بینیعلائم پولیپ بینی

از نشانه های بروز پولیپ بینی ، باید به مواردی که در ذیل ذکر شده اند ، اشاره کنیم :

آبریزش بینی
کاهش حس بویایی
گرفتگی مداوم بینی
احساس درد در نواحی سر و صورت
خروپف
و غیره

درمان پولیپ بینی

در برخی از مواقع ، با توجه به شرایط بیماران می توان با استفاده از دارو ، اندازه پولیپ را کاهش داد و همچنین آن را از بین برد ؛ در حالی که در بعضی از مواقع تنها راه درمان انجام جراحی می باشد.

لازم به تذکر است در برخی از مواقع ، با توجه به دریافت نتایج مطلوب از درمان پولیپ بینی ، امکان بازگشت آن وجود دارد ؛ بنابراین ممکن است نتیجه درمان پولیپ بینی ، دائمی نباشد.
هزینه عمل پولیپ بینی

هزینه عمل پولیپ بینی ، با توجه به موارد بسیاری در هر فرد متغیر می باشد ؛ از این رو جهت کسب آگاهی از هزینه جراحی پولیپ بینی ، باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید.