۲۵ فروردین ۱۳۹۸
فروردین ۲۵, ۱۳۹۸

معرفی غذای ملی کشورها

۰ Comment

معرفی غذای ملی کشورها

در اینبخش بـه معرفی غذای ملی کشورها میپردازیم. غذاها هم میتوانند معرف یک کشور باشند، مثلاً قورمه سبزی و کباب کوبیده همه ی رابه یاد ایران می اندازد و غذا های تند نیز همه ی رابه یاد هندوستان می اندازد. امروز هم مروری داریم بـه غذاهایی کـه میتوانند یادآور یک کشور و یک ملت باشند. از همبرگر تا سوشی و از شرق تا غرب با برترین های هر کشوری آَنا میشویم. با پارس ناز همراه باشید.


غذای ژاپن سوشی | Sushi

سوشی یکی از مشهور ترین غذا های ژاپنی اسـت کـه با ظاهر زیبا و تنوع فراوانی کـه دارد در سرتاسر دنیا محبوب و پرطرفدار شده اسـت. این غذا عمدتا از ترکیب نوعی لجن و برنج پخته شده بـه همراه سبزیجات دیگر آماده میشود و غذای ملی کشور ژاپن اسـت.

معرفی غذای ملی کشورها | غذاهای معرف کشورهای مختلف

سوشی در طریقه سنتی با استفاده از ماهی خام تهی می‌شود، اما ازآن جا کـه بسیاری نمیتوانند ماهی خام را تحمل کنند با ماهی پخته و حتی سوخاری هم آماده میشود. آشپزی ژاپن جزء سلامت ترین غذاهاست و سوشی هم بعنوان غذای ملی کشور ژاپن بـه خوبی فرهنگ آشپزی سالم این کشور را نشان میدهد.

غذای مالزی ناسی لماک | Nasi Lemak

غذای ملی کشور مالزی غذایی برنج و خوش عطر و بو بنام ناسی لماک اسـت کـه از برنج پخته شده در شیر نارگیل، علف لیمو، زنجبیل و سایر ادویه های خوشبو آماده میشود. ناسی لماک البته در کشور هـای همسایه مثل سنگاپور، برونئی و جنوب تایلند هم مصرف میشود اما غذای ملی مالزی بـه شمار می‌رود.

معرفی غذای ملی کشورها | غذاهای معرف کشورهای مختلف

این برنج خوشبو طبق معمول همراه با تخم مرغ آبپز، سس سامبال و بادام زمینی بوداده شده و … سرو میشود. ازآن جا کـه ذائقه مـا ایرانی ها با برنج سازگار اسـت مطمئنا با این غذا هم رابطه خوبی برقرار خواهید کرد و از طعم خوش عطر و بوی آن لذت خواهید برد. بنابر این اگر بـه مالزی سفر کردید حتماً ناسی لماک را امتحان کنید.

غذای مکزیک تاکو | Taco

تاکو هم یکی ازآن غذا های مشهوری اسـت کـه امروزه در سرتاسر دنیا محبوب و پرطرفدار اسـت. این غذای مکزیکی از نان تورتیلا تا شده آماده میشود کـه داخلش با مواد مختلف پر شده اسـت. تاکو غذای ملی کشور کشور مکزیک اسـت ودر تهیه آن از انواع گوشت بره، گاو، مرغ، غذای دریایی و سبزیجات و پنیر میتوان استفاده کرد.

معرفی غذای ملی کشورها | غذاهای معرف کشورهای مختلف

تاکو ازآن دست غذاهایی اسـت کـه باید با دست خورده شود و بدلیل طعم لذیذ و سس های خوشمزه ای کـه همراهش خورده می‌شود نه تنها در کشور مکزیک بلکه در سرتاسر دنیا محبوب اسـت. تاکو طبق معمول همراه با سس سالسا، فلفل چیلی، آووکادو، جعفری ساتوری شده، گوجه، پیاز و کاهو سرو می‌شود. غذا های مکزیکی بـه خوشمزه بودن مشهور هستند ودر این میان، تاکو از همه ی مشهور تر و محبوب تر اسـت.

غذای هند چیکن تندوری | Tandoori Chicken

نام بردن از یک غذای مشهور هندی واقعا دشوار اسـت؛ چرا کـه بـه هر گوشه از این کشور پهناور کـه سفر کنید با آداب و رسوم و غذا های متفاوت و متنوعی روبه‌رو خواهید شد. با این حال، عده ای از غذا های هندی بیش از همه ی شهرت پیدا کرده اند و بعنوان غذای ملی کشور هند محسوب می‌شوند. برای تهیه چیکن تندوری مرغ را در ترکیبی از ماست و ادویه های خوشبو هندی مزه دار میکنند و بعد داخل تنور سنتی «هیزمی» کباب می‌کنند.

معرفی غذای ملی کشورها | غذاهای معرف کشورهای مختلف

این مرغ بسیار خوشمزه و خوش عطر و بو اسـت ودر رستوران های هند طبق معمول همراه با برنج یا نان هندی خورده میشود. هرچند امروزه در سرتاسر دنیا رستوران های هندی زیادی وجود دارند و این غذا را سرو می‌کنند اما مطمئنا امتحان کردن آن در خودِ کشور هند لطف و صفای دیگری دارد. بنابر این اگر بـه هند سفر کردید حتماً چیکن تندوری را امتحان کنید.

غذای مجارستان گولاش | Goulash

گولاش غذای ملی کشور مجارستان اسـت ودر واقع یک نوع خوراک خوشمزه اسـت کـه از ترکیب گوشت، حبوبات و ادویه های مختلف مثل پاپریکا آماده میشود. گولاش امروزه علاوه بر مجارستان، در کشور هـای اروپای مرکزی و بخش هایی از اروپای شرقی هم متداول اسـت، اما اصالتا این غذا متعلق بـه مجارستان اسـت.

معرفی غذای ملی کشورها | غذاهای معرف کشورهای مختلف

جالب اسـت بدانید کـه این غذا ریشه در قرون وسطی دارد و ابتدا غذای چوپانانی بود کـه دور از خانه در دل طبیعت بودند. بعد ها مواد دیگری بـه این خوراک اضافه شد و بـه شکل گولاش امروزی در آمد. در حال حاضر خوراک گولاش غذای ملی کشور مجارستان و نماد و نماد این کشور محسوب می‌شود.

غذای برزیل فیجوادا | Feijoada

اگر بـه برزیل سفر کنید در تمام رستوران ها با غذای فیجوادا روبه‌رو خواهید شد. این غذا در واقع نوعی خوراک و خورش اسـت کـه از ترکیب لوبیا سیاه، گوشت و سبزیجاتی مثل گوجه، سیب زمینی و هویج آماده میشود.

معرفی غذای ملی کشورها | غذاهای معرف کشورهای مختلف

در آخر همراه با برنج یا نان سرو میشود. جالب اسـت بدانید کـه این غذا اصالتی پرتغالی دارد اما امروزه آنقدر وارد فرهنگ و آشپزی برزیل شده کـه غذای ملی این کشور محسوب می‌شود.

غذای بنگلادش برنج و ماهی | Fish and Rice

غذای ملی کشور بنگلادش نوعی ماهی پلو اسـت کـه با استفاده از نوعی ماهی خاص آماده میشود. بنگلادشی ها عاشق آن هستند و آنرا معرف آشپزی خود می‌دانند.

معرفی غذای ملی کشورها | غذاهای معرف کشورهای مختلف

برای تهیه این غذای خوش طعم، ماهی را مزه دار می‌کنند و بعد داخل برگ موز بخارپز میکنند. طبق معمول مقداری از سسی کـه ماهی در آن مزه دار شده را کنار می گذارند ودر آخر روی ماهی پخته شده می ریزند. این ماهی خوشمزه همراه با برنج ساده و سبزیجات سرو میشود ودر بنگلادش بسیار محبوب و پرطرفدار اسـت.

غذای آذربایجان دلمه | Dolmasi

دلمه در تعداد زیادی از کشور هـای خاورمیانه و مدیترانه مثل ایران خودمان رایج و متداول اسـت. دلمه انواع مختلفی دارد ودر سبزیجات مختلف مثل بادمجان، گوجه، کلم و … می‌توان آنرا تهیه کرد. با این حال دلمه برگ مو بیش از همه ی محبوبیت دارد ودر تعداد زیادی از کشورها آماده میشود.

معرفی غذای ملی کشورها | غذاهای معرف کشورهای مختلف

اما بیش از همه ی در کشور آذربایجان می‌توان این غذای لذیذ و خوشمزه را پیدا کرد و آذری ها دلمه را غذای ملی کشور آذربایجان میدانند. همانطور کـه احتمالا میدانید برای تهیه دلمه، گوشت چرخکرده، برنج و سبزیجات خوشبو رابا هم ترکیب میکنند و بعد، مایه دلمه را لای برگ های تازه و جوان مو می پیچند یا داخل بادمجان، کدو سبز و .. قرار می‌دهند و با سس مخصوص می پزند.

غذای فرانسه کرپ | Crepe

فرانسه بخاطر غذا های لذیذ و خوشمزه اش شهرت دارد و تعداد زیادی از غذا های فرانسوی در زمره محبوب ترین غذا های جهان قراردارند. اگر بخواهیم یک غذای فرانسوی را بعنوان غذای ملی این کشور نام ببریم کمی کارمان دشوار خواهد بود. با این حال، خود فرانسوی ها کرپ کـه نوعی پنکیک نازک اسـت را غذای ملی کشور فرانسه میدانند و بسیار بـه آن علاقه مندند.

معرفی غذای ملی کشورها | غذاهای معرف کشورهای مختلف

کرپ با استفاده از آرد گندگ آماده میشود و بـه صورت یک پنکیک یا نان خیلی نازک سرخ می‌شود و بعد داخل آن مواد مختلفی قرار میدهند و کرپ را روی مواد تا می‌کنند. داخل کرپ میتوان هم مواد شیرین مثل مربا، شکلات، خامه و … ریخت و هم آن رابا مواد شوری مثل سوسیس، پنیر، قارچ و … پر کرد و بهمین شکل سرو کرد.

غذای تایلند پاد تای | Pad Thai

آخرین موردی کـه بشما معرفی میکنیم غذای ملی کشور تایلند اسـت. پاد تای یا پد تای کـه بـه نودل سرخ شده تایلندی هم شهرت دارد غذای ملی این کشور اسـت و نماد و نماد تایلند محسوب می‌شود. این غذای خوشمزه از نودل برنج سرخ شده همراه با تخم مرغ همزده، سس ماهی، بادام زمینی بوداده شده، تکه های مرغ و میگو و … آماده میشود و بسیار خوش عطر و خوش طعم اسـت.

معرفی غذای ملی کشورها | غذاهای معرف کشورهای مختلف

پاد تای در تایلند طبق معمول بـه صورت غذای خیابانی ودر ظرف کوچک فروخته می‌شود و مردم تایلند تقریباً هر روز آنرا می‌خورند. انواع مختلفی از این غذا بـه صورت های شیرین یا شور وجوددارد. ازآن جا کـه تایلند و شهر هـای مختلف آن مقصد گردشگری محبوبی بـه شمار میرود پیشنهاد میکنیم در سفر بـه این کشور حتماً پاد تای خوشمزه را امتحان بکنید.