۱۸ دی ۱۳۹۸
دی ۱۸, ۱۳۹۸

لیفت صورت

۰ Comment

لیفت صورت

به مرور زمان و با افزایش سن علاوه بر بروز چین و چروک های پوستی ، افراد شاهد شل شدگی پوست خود نیز خواهند بود ، از این رو لیفت صورت ( بالا بردن یا کشیدن پوست صورت ) جهت جوانسازی و افزایش زیبایی چهره انجام می گیرد. ( دکتر محمدرضا ترحمی  )

قصد از انجام انواع جراحی های زیبایی ، افزایش زیبایی افراد می باشد و بدین ترتیب اعتماد به نفس آن ها نیز افزایش می یابد ؛ اما آنان باید به این نکته توجه کنند که از جراحی های زیبایی متفاوت انتظار معجزه نداشته باشند و خواسته و انتظارات آن ها معقول باشد.

لیفت صورت چیست ؟

افزایش سن و گذر زمان تحت تاثیر استرس های زندگی ، عوامل محیطی هم چون نور خورشید و غیره سبب شل شدن عضلات صورت و در نتیجه افزایش چین و چروک های پوستی می شوند.

کشیدن یا بالا بردن پوست صورت ، که در اصطلاح پزشکی لیفتینگ صورت نامیده می شود ؛ روشی جهت جوانسازی پوست است که با هدف اصلاح شل شدگی ، افتادگی و چین و چروک های پوست انجام می شود و روش های متفاوتی دارد ، اما موثرترین و بهترین آن روش ها لیفت صورت با جراحی می باشد.

برخی از افراد تصور می کنند که روش های لیفت صورت بدون جراحی هم چون لیفت صورت با نخ ، در برابر لیفت صورت با جراحی بسیار موثرتر می باشد ؛ در حالی که این گونه نیست ، چرا که مدت زمان ماندگاری سایر روش ها بسیار کوتاه تر می باشد.

برای انجام جراحی لیفتینگ صورت ، نیاز به ایجاد برش در نواحی هم چون رویش موهای گیجگاهی و ناحیه اتصال گوش به صورت می باشد ؛ پس از اعمال اصلاحات مورد نیاز ، پزشک برش ها را بخیه می زند.

بیشتر برش های ایجاد شده در بین موها پنهان می شوند و جای برش های باقی مانده نیز پس از گذشت مدتی از بین خواهد رفت.

امکان انجام لیفتینگ صورت ، همزمان با برخی از جراحی های زیبایی هم چون لیفت گردن ، بلفاروپلاستی ، لیفت ابرو و پیشانی و غیره وجود دارد.

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام جراحی لیفتینگ صورت ، بین ۲ الی ۳ ساعت می باشد.

ماندگاری نتیجه لیفتینگ صورت

نمی توان مانع از گذر زمان و تاثیر گذاری آن بر روی چهره شد ، اما با انجام جراحی های زیبایی صورت می توان جوان تر و جذاب تر از سایر همسن و سال های خود به نظر آمد و روند پیری را نیز کند کرد ؛ در حالت کلی می توان گفت بسته به سبک زندگی افراد ، مدت زمان ماندگاری لیفت صورت نیز متفاوت بوده و بین ۸ الی ۱۰ سال می باشد.

آیا جای اسکار های ناشی از لیفت صورت ، بر روی پوست بیماران باقی می ماند ؟

جراح پلاستیک ، تلاش می کند تا برش های مورد نیاز جهت انجام جراحی را در بین خطوط طبیعی صورت ایجاد کند ، تا قابل رویت نباشند ؛ لازم به ذکر است اسکار های ناشی از جراحی لیفت صورت ، به مرور زمان کم رنگ شده و در نهایت از بین می روند.

عوارض جراحی لیفت صورت

در صورتی که جراحی لیفت صورت ، توسط جراح پلاستیک ماهر و با تجربه انجام گیرد ، سبب بروز عوارض در بیماران نمی شود ؛ بنابراین با انتخاب یک جراح چیره دست مانع از بروز هر گونه عوارض پس از جراحی لیفتینگ صورت شوید.

لازم به تذکر است که بروز کمی کبودی پس از جراحی لیفتینگ صورت ، مسئله ای عادی و طبیعی بوده و در تمامی بیماران رخ می دهد و کبودی ناشی از این جراحی در طی چند روز از بین می رود.

مراقبت های پس از جراحی لیفت صورت
بالا بودن سر از بدن در حین استراحت و خواب کمک شایانی به کاهش تورم ناشی از لیفت صورت ، می کند ؛ به منظور این کار می توانید دو بالش در زیر سر خود قرار دهید.
استفاده از کمپرس یخ نیز تاثیر به سزایی در کاهش تورم و کبودی های ناشی از جراحی لیفتینگ صورت ، دارد.
بهتر است افراد پس از جراحی لیفتینگ صورت ، حداقل به مدت ۴۸ ساعت استراحت کنند.
مصرف داروهای تجویزی پزشک ، بسیار حائز اهمیت است ؛ بنابراین بیماران باید در مصرف آن ها دقت کرده و از حذف و یا مصرف اضافه دارو خودداری کنند.
بیمارانی که جراحی لیفتینگ صورت انجام داده اند ، باید تا مدتی از مصرف برخی از داروها هم چون آسپیرین و غیره خودداری کنند.