۲۲ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۲۲, ۱۳۹۹

جراحی بینی

۰ Comment

جراحی بینی

جراحی بینی : فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با طیف وسیعی از مشکلات بینی چه از نظر ظاهری و چه از نظر عملکرد تنفسی مواجه است. از جمله مشکلات و ایرادات رایج بینی شامل موارد زیر می باشد:

( دکتر امین ادهمی )

بی شکل بودن ، بد شکل بودن و یا پهن بودن نوک بینی
کج بودن یا به اصطلاح انحراف بینی
قوز داشتن بر روی پل بینی
افتادگی یا دوشاخه بودن نوک بینی
بزرگی سایز سوراخ های بینی
و سایر مشکلات آزار دهنده برای بیماران

فوق تخصص جراح پلاستیک این ایرادها را با توجه به تناسب بینی هر فرد با ابعاد سایر اجزای صورت از جمله پیشانی، چانه و چشمها توسط عمل جراحی بینی یا به اصلاح رینوپلاستی اصلاح می نماید.

جراحی بینی

دو اصطلاح رایج برای تقسیم بندی انواع بینی اغلب مورد استفاده قرار می گیرد.

جراحی بینی استخوانی برای افرادی که پوست بینی و سایر نسوج نرم بینی آن ها نازک و ظریف است انجام می شود. اصطلاحا به بینی که دارای این ویژگی ها باشد بینی استخوانی می گویند.

عمل جراحی بینی گوشتی مناسب افرادی می باشد که بینی هایی با پوست ضخیم داشته و اغلب غضروف های بینی آن ها از استحکام کافی برخودار نمی باشد.

جراحی بینی های گوشتی و استخوانی هر کدام تکنیک های عمل منحصر به فرد خود را می طلبند که تشخیص و ضرورت انجام این تکنیک ها بر عهده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می باشد.
جراحی بینی تقویتی چیست؟

رینوپلاستی تقویتی به تکنیک هایی در زمینه عمل بینی اطلاق می شود که در آنها بر خلاف روش های رایج قدیمی که تغییرات تنها از طریق برداشتن و کم کردن ساختارهای غضروفی و استخوانی بینی انجام می گرفت، با تقویت قسمت های آناتومیک در بینی بر حسب ضرورت و نیاز آن، می توان نتایج بسیار موفق تری را چه از نظر زیبایی و چه از نظر عملکرد تنفسی بدست آورد.
اصطلاحات رایج درمدل های عمل جراحی بینی

بطور کلی عمل رینوپلاستی می بایست با توجه به فرم صورت وبینی هر فرد انجام شود تا بهترین نتایج از نظر معیارهای زیبایی شناسی حاصل شود. با این حال اصطلاحات رایجی در انواع عمل بینی وجود دارد که به شرح آنها می پردازیم.

عمل بینی طبیعی

عموما افرادی که خواستار عمل بینی طبیعی هستند انتظار دارند بعد از عمل رینوپلاستی، بینی آنها زیبا به نظر برسد بدون آنکه تغییرات قابل تمایز و واضحی در بینی ایجاد شود که توسط سایر افراد به سهولت به عنوان یک بینی عمل کرده مورد توجه قرار بگیرد.

عمل بینی فانتزی یا عروسکی

افرادی که متقاضی این مدل هستند می خواهند جراحی زیبایی بینی آن ها کاملا مشهود و قابل تشخیص باشد. از جمله تغییرات مورد نظر این دسته از متقاضیان داشتن بینی با قوس زیاد ناحیه پشت بینی و سر بالا بودن کاملا واضح نوک بینی است.

عمل بینی نیمه فانتزی

در این میان متقاضیانی نیز هستند که تمایل دارند بینی آنها بعد از عمل جراحی مورد توجه دیگران قرار گرفته بدون آنکه تغییرات دراماتیکی همچون بینی خیلی سر بالا با قوس زیاد داشته باشند.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در زمان جلسه مشاور با متقاضیان عمل جراحی زیبایی بینی ضمن مد نظر قرار دادن نظرات مراجعین محترم، بینی آنها را با توجه به تناسب سایر اجزای صورت مورد بررسی و آنالیز قرار داده و بهترین گزینه قابل تایید از نظر زیبایی شناسی را به آنها ارایه می کند.