۱۳ بهمن ۱۳۹۸
بهمن ۱۳, ۱۳۹۸

تزریق بوتاکس

۰ Comment

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس ، باعث بروز تغییر و تحول شگفت انگیزی در زمینه جوان سازی چهره شده و جای بسیاری از عمل های زیبایی را گرفته است.

لازم به ذکر است از روش تزریق بوتاکس ، تنها زمانی استفاده می شود که چین و چروک های به وجود آمده ناشی از انقباض عضلات باشند و در حالت عادی ، در چهره ، مشهود نباشند. تزریق بوتاکس تاثیری در رفع چین و چروک هایی که در اثر عواملی چون افتادگی پوست ، کاهش چربی زیر پوست ، افزایش سن و غیره به وجود آمده اند ، ندارد. ( دکتر پری سوداگر )

علاوه بر مطالب فوق تزریق بوتاکس ، سبب رفع چین و چروک های عمیق پوستی نمی شود و تنها می تواند تا حدودی آن ها را برطرف کند.

تزریق بوتاکس
بوتاکس چیست ؟

بوتولینوم توکسین، پروتئین خالص شده سم نوعی باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم (Clostridium Botulinum ) می باشد ؛ استفاده از این سم می ‌تواند سبب کاهش و حتی قطع انقباض عضلات صورت در مدت زمان مشخصی شود که در نهایت نتیجه آن ، کاهش و رفع چین و چروک های پوستی می باشد. سم بوتولینوم ، زیر گروه های مختلفی دارد که سم نوع A این باکتری مصارف درمانی و زیبایی پیدا کرده و سال هاست ، توسط سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) مورد تایید قرار گرفته است.

بوتولینوم، با نام های تجاری مختلف ازجمله دیسپورت ( Dysport ) انگلیس ، بوتاکس ( Botox ) امریکا و زئومین ( Xeomin ) آلمان و غیره نیز شناخته می شود.
نقاط تزریق بوتاکس

از چین و چروک های پوستی که با انجام تزریق بوتاکس قابل رفع می باشند ، می توانیم به مواردی هم چون خطوط اخم ، چین و چروک های گوشه لب ، خطوط پیشانی ، چروک های گوشه کناری چشم ، خطوط خنده ، خطوط گردن و غیره اشاره کنیم.
کاربرد بوتاکس

از کاربردهای تزریق بوتاکس ، به غیر از رفع چین و چروک های پوستی می توانیم به مواردی هم چون رفع نامتقارنی صورت ، درمان تعریق بیش از حد کف دست و پا ، درمان سردردهای میگرنی و غیره اشاره کنیم.

علاوه بر موارد فوق ، در برخی از عمل های زیبایی صورت هم چون لیفت ابرو ، ترمیم اسکار و غیره نیز از بوتاکس به عنوان مکمل درمان ،استفاده می شود.