۲۵ فروردین ۱۳۹۸
فروردین ۲۵, ۱۳۹۸

این اشتباهات را در دکوراسیون مرتکب نشوید

۰ Comment

این اشتباهات را در دکوراسیون مرتکب نشوید

دکوراسیون خانه وقتی جذاب و اصولی خواهد شد که بر طبق معیارهای استاندارد چیده شود اما برخی از افراد اشتباهات فاحشی را مرتکب می شوند. اگر به دنبال دکوراسیونی اصولی و استاندارد هستید به شما توصیه میکنیم که این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب کوشش داریم اشتباهات متعارف دکوراسیون که افراد در طراحی منزلشان ناخواسته با آن ها مواجه میشوند را برایتان بازگو کنیم, پس در کنار ما بمانید.

بهره گیری از مبلمان نامتعادل و نامتقارن در دکوراسیون

این اشتباهات را در دکوراسیون مرتکب نشوید

به‌کارگیری صحیح مبلمان, یکی از ارکان اصلی در دکوراسیون خانه هست. اکثر افراد, مبلمان خود را بدون دقت به تعادل بصری انتخاب میکنند; به‌عنوان‌مثال فرض کنید یک مبل راحتی دارید که قسمت پایینی آن سنگین و بزرگ هست; بنابراین نباید از یک میز پذیرایی سنگین و شلوغ, مقابل آن بهره گیری کنید.

میتوانید به سراغ انتخاب مناسب‌تری مانند یک میز شیشه‌ای با پایه‌های ظریف بروید. حتی با کمک یک آباژور پایه‌دار در کنار مبل نیز میتوانید نگاه بیننده را به سمت بالا هدایت کنید. به اینکار در اصطلاح متعادل کردن فضا می گویند.

نگه داری عناصری که دوست ندارید!

این اشتباهات را در دکوراسیون مرتکب نشوید

ستم بزرگی که می توانید در حق خود بکنید, نگه داری اشیائی هست که دوست ندارید و فقط به علت گران‌بها بودن, مدگرایی و یا هرچیز دیگری از انها دل نمیکنید. اینکار نه‌تنها به دکوراسیون تان صدمه میرساند, بلکه بر روحیه شما هم اثر مخربی میگذارد, پس در نخستین فرصت, انها را به مرکز خیریه اهدا کنید.

بهره گیری بیش از اندازه از تصویر در دکوراسیون خانه

این اشتباهات را در دکوراسیون مرتکب نشوید

بهره گیری بیش‌ازحد معمول از تصویر و قاب تصویر نه‌تنها خوشگل نیست, بلکه خانه شما را به یک گالری تبدیل می کند. اگر به‌ تصویر و عکاسی علاقمند هستید, میتوانید یک مجموعه ایستاده تهیه کنید و آن را بر روی طبقه‌ای از دکورتان بگذارید. برای زیبایی آن نیز توصیه می کنیم چند قاب تصویر جذاب از گلچین تصویر‌های خود تهیه کنید و در قسمتی از طبقه قرار دهید.

نادیده گرفتن راهروی ورودی در دکوراسیون

این اشتباهات را در دکوراسیون مرتکب نشویدورودی یک ‌خانه, مشخص‌کننده حالت کلی یک خانواده هست; بنابراین اجازه ندهید این قسمت به فضایی شلوغ و آشفته تبدیل شود. با کمک یک آیینه و رنگ‌آمیزی جذاب به مهمان خود خوش‌آمد بگویید. قسمتی را برای جاکفشی در نظر بگیرید و قسمتی هم برای قرار دادن کلیدها.

وجود لوازم جانبی قدیمی در دکوراسیون

این اشتباهات را در دکوراسیون مرتکب نشوید

با لوازم قدیمی و کهنه خود خداحافظی کنید. حضور اشیای از مد افتاده و کهنه, روحیه شما را خسته میکند. با صرف خرج کمی میتوانید دستگیره کابینت و درها, کلید پریزها و لوازم دکوری قدیمی را تعویض کنید. حضور هر شی‌ کوچک اما جدیدی میتواند نقش بسزایی در منزلتان ایفا کند.

ایجاد فضایی رسمی در دکوراسیون خانه

این اشتباهات را در دکوراسیون مرتکب نشوید

رسمی بودن یک فضا, اشکالی به‌حساب نمی آید, اما زمانی که از یک قسمت خانه به‌عنوان نشیمن و پذیرایی بهره گیری می کنید, باید مراقب نوع طراحیتان هم باشید. نشیمن باید فضایی گرم و آسان داشته باشد; درنتیجه اولویت در ایجاد یک فضای غیررسمی و آسان هست. به‌کارگیری مبلمان خشک و رسمی به کاربری فضا صدمه جدی میزند و سبب می شود تا شما آرامش موردنیازتان را به دست نیاورید.

هماهنگی تمام عناصر با یکدیگر در دکوراسیون

این اشتباهات را در دکوراسیون مرتکب نشوید

برخی از افراد حدس میکنند اگر همۀ‌ چیز در طراحی دکوراسیون خانه هماهنگ و یکدست انتخاب شود, دکوراسیون خانه بی‌نقص خواهند داشت, اما در این جا به شما می گوییم که چنین چیزی درست نیست. قطعاً تا اکنون به برخی از خانه ها با این رویکرد رفته‌اید. به نظر شما آنجا اکثر حس و حال یک ‌خانه را القا میکرد یا یک فروشگاه و نمایشگاه مبلمان؟

به دنبال مد نباشید!

این اشتباهات را در دکوراسیون مرتکب نشوید

یکی از اشتباهات متعارف دکوراسیون دیگر, اطاعت از مد هست. باید به این نکته دقت داشته باشید که به همان سرعت که چیزی مد میشود از چشم هم می‌افتد. در پایان هم بعد از این که کالا و طرح جدیدی به بازار وارد شد, دیگر بردباری مبلمان خود را ندارید و روحیه‌تان ناآرام می گردد. به‌روز کردن لوازم هم اضافه بر این که خرج‌بر هست, ریخت و پاش بزرگی به حساب می آید.

قرارگیری مبلمان در برابر دیوار

این اشتباهات را در دکوراسیون مرتکب نشوید

مبل‌های خود را به دیوار نچسبانید! ایجاد یک‌ فاصله هرچند کوچک بین مبلمان و دیوار, جلوه انها را اکثر می کند. اگر پشت مبلتان هم کارشده باشد, می توانید آن را قسمتی از نمای اتاقتان در نظر بگیرید. دقت کنید که چیدمان مبل به‌صورت گرد, فضایی سرشار از صمیمیت و رفاقت به وجود می‌آورد.

بهره گیری از گل‌های مصنوعی در دکوراسیون

این اشتباهات را در دکوراسیون مرتکب نشوید

اغلب افراد به علت مشکلاتی که در نگه داری گل طبیعی دارند برای ایجاد شادابی در خانه از گل‌های مصنوعی بهره گیری می کنند, اما باید بدانید که اینکار درست نیست, چراکه گل مصنوعی گرد و غبار هوا را به خود جذب می کند, بعد از یک مدت کدر میشود و در واقع هیچ فایده‌ای هم برای ما ندارد. برترین انتخاب, بهره گیری از گلِ طبیعی در خانه هست.

اگر امکانِ نگه داری گیاهان را ندارید, میتوانید از ظرف‌ هایی پر از میوه‌های رنگارنگ بهره گیری کنید. شما با همین اختراع ساده, شادابی و طراوت را به خانه خود دعوت می کنید.